Sporty wirtualne, czyli piłka nożna non stop!

Tradycyjne mecze piłkarskie, gry komputerowe, a teraz gry wirtualne. Sport, w tym przypadku futbol, nie zna umiaru. Wirtualne sporty to rozgrywka 24 godziny na dobę. Wszystkie wydarzenia trwają zazwyczaj do kilka minut. Wyniki są dostępne w trybie live, a gracz ogląda na ekranie zmieniającą się sytuację i rezultat meczu bądź wyścigu. Nic więc dziwnego, że ten cyber świat cieszy się ogromną popularnością branży bukmacherskiej.

Sporty wirtualne – ale o co chodzi?

Na początek trzeba wyjaśnić, co to w ogóle jest. Sporty wirtualne, w tym wirtualna piłka nożna, w pewnym sensie przypominają wyglądem gry komputerowe, z tym, że to nie my gramy, ale robi to system, w postaci komputerowej symulacji wydarzeń sportowych.
Zasady obstawiania są bardzo zbliżone do tradycyjnych zakładów sportowych. Rywalizacja toczy się pomiędzy wirtualnymi drużynami i zawodnikami. O wyniku rywalizacji drużyn decyduje generator liczb losowych, czynnik ludzki nie odgrywa żadnej roli. Sportów wirtualnych nie należy mylić ze sportami elektronicznymi (esport), w których gracze rywalizują swoimi umiejętnościami na arenach gier komputerowych.

Wirtualna piłka nożna na żywo

Mecz rozgrywek wirtualnej piłki nożna można oglądać live na stronie bukmachera. W każdej chwili możliwa jest zmiana spotkania na inne. Przed i po meczu otrzymujemy dane i statystyki, które pomagają typować zwycięzców kolejnych meczów i sezonów. Zaletą wirtualnych sportów są szybkie rozstrzygnięcia, ponieważ mecze odbywają się 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu. Co więcej, w rzeczywistości mecz piłki nożnej trwa 90 minut, a wirtualny mecz piłki nożnej jedynie 3–4 minuty, a po chwili rozgrywa się kolejna seria spotkań.

Polska wirtualna liga

Największy i najstarszy polski bukmacher, czyli firma STS ma do zaproponowania… polską ligę wirtualnej piłki nożnej – Superligę. Grają w niej drużyny stylizowane na największe polskie zespoły. Dzięki czemu w akcji zobaczymy m.in. Białą Gwiazdę Kraków, Elkę Warszawa, Erkę Chorzów, czy Jagę Białystok. Rozgrywki Superligi charakteryzują się szybkim tempem. W wirtualnej lidze występuje 16 drużyn, co daje nam 8 spotkań w ramach kolejki. Jedna kolejka trwa 3 minuty 40 sekund, po czym rozpoczyna się następna. Cały sezon ligowy obejmuje 30 kolejek i trwa niecałe 2 godziny. Ponieważ wirtualna piłka nożna dostępna jest całodobowo, to tylko w ciągu jednego dnia mamy do rozegrania kilkanaście sezonów Superligi. W ramach każdej kolejki mamy możliwość podglądania skrótu przebiegu wybranego przez siebie spotkania. Mecz wybieramy z listy z prawej strony ekranu, wyświetlającego animację 3D. Możemy również zmieniać podgląd spotkań w trakcie trwania kolejki. W skrócie pokazywane są najważniejsze wydarzenia z murawy takie jak gole i sytuacje podbramkowe, czerwone i żółte kartki.

Dodaj komentarz