Esport blisko igrzysk olimpijskich

Całkiem niedawno zastanawiano się czy esport to sport. Popularyzacja esportu sprawiła, że dziś trwa debata kiedy trafi on na listę dyscyplin Igrzysk Olimpijskich. W Tokio 2020 coś się w tym temacie będzie działo…

Esport coraz bardziej popularny

Międzynarodowy Komitet Olimpijski śledzi ogromny i szybki rozwój esportu. Niedawno władze MKOl przyznał nawet, że sport elektroniczny przypomina ten tradycyjnie pojmowany, ponieważ gracze trenują z podobną intensywnością. Plotkuje się że e-sport mógłby mieć swoją premierę na letnich igrzyskach w Paryżu w 2024 roku. Na razie brakuje jasnych deklaracji, ale wiadomo, że organizatorzy przyglądają się sytuacji i raczej nie przejdą obojętnie obok tak szybko rozwijającego się rynku.

Esport na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio 2020

Igrzyska Olimpijskie 2020 i esport

Już za mniej niż rok esport będzie widoczny podczas igrzysk olimpijskich w japońskim Tokio. Intel oficjalnie ogłosił, że swoją technologią oraz esportowymi kompetencjami uatrakcyjni Letnie Igrzyska Olimpijskie w 2020 roku. W ramach cyklu Intel World Open gracze będą rywalizowali w Rocket League oraz Street Figter V.

Kwalifikacje esportowe w Katowicach

Zanim najlepsi dostaną szansę pokazania się w Japonii, odbędą się kwalifikacje i eliminacje. Wszystko rozpocznie się na początku nowego roku. Najlepsi z sieciowej fazy o wyjazd do Japonii powalczą jednak podczas wydarzenia LAN-owego. Ostateczny etap eliminacyjny zorganizowany zostanie w Katowicach. Zaplanowano go na czerwiec 2020. Z kolei finały Intel World Open odbywać się będą natomiast od 22 do 24 lipca w Tokio, stanowiąc preludium do Igrzysk Olimpijskich. Pula nagród każdej wynosić będzie po 250 tysięcy dolarów. 

Dodaj komentarz