Esport na Igrzyskach Olimpijskich?

Esport blisko igrzysk olimpijskich

Całkiem niedawno zastanawiano się czy esport to sport. Popularyzacja esportu sprawiła, że dziś trwa debata kiedy trafi on na listę dyscyplin Igrzysk Olimpijskich. W Tokio 2020 coś się w tym temacie będzie działo…

Esport coraz bardziej popularny

Międzynarodowy Komitet Olimpijski śledzi ogromny i szybki rozwój esportu. Niedawno władze MKOl przyznał nawet, że sport elektroniczny przypomina ten tradycyjnie pojmowany, ponieważ gracze trenują z podobną intensywnością. Plotkuje się że e-sport mógłby mieć swoją premierę na letnich igrzyskach w Paryżu w 2024 roku. Na razie brakuje jasnych deklaracji, ale wiadomo, że organizatorzy przyglądają się sytuacji i raczej nie przejdą obojętnie obok tak szybko rozwijającego się rynku.

Esport na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio 2020

Igrzyska Olimpijskie 2020 i esport

Już za mniej niż rok esport będzie widoczny podczas igrzysk olimpijskich w japońskim Tokio. Intel oficjalnie ogłosił, że swoją technologią oraz esportowymi kompetencjami uatrakcyjni Letnie Igrzyska Olimpijskie w 2020 roku. W ramach cyklu Intel World Open gracze będą rywalizowali w Rocket League oraz Street Figter V.

Kwalifikacje esportowe w Katowicach

Zanim najlepsi dostaną szansę pokazania się w Japonii, odbędą się kwalifikacje i eliminacje. Wszystko rozpocznie się na początku nowego roku. Najlepsi z sieciowej fazy o wyjazd do Japonii powalczą jednak podczas wydarzenia LAN-owego. Ostateczny etap eliminacyjny zorganizowany zostanie w Katowicach. Zaplanowano go na czerwiec 2020. Z kolei finały Intel World Open odbywać się będą natomiast od 22 do 24 lipca w Tokio, stanowiąc preludium do Igrzysk Olimpijskich. Pula nagród każdej wynosić będzie po 250 tysięcy dolarów. 

Dodaj komentarz

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tobiaszs/public_html/pomeczu.pl/wp-includes/functions.php on line 4757