Ekstraklasa Games: Pogoń Szczecin broni tytułu w esporcie

Już 14 listopada po raz drugi rozpoczną się eliminacje Ekstraklasa Games 2020, czyli największego turnieju w grę FIFA w Polsce. W tym roku, w porównaniu do poprzednich rozgrywek esportowych wprowadzono kilka zmian.

Co nowego w Ekstraklasa Games 2020?

Organizatorzy rozbudowali kwalifikacje, a rozgrywki zostały podzielone na trzy etapy. Transmisję z turnieju esportowego przeprowadzi telewizja Polsat Games. W turnieju Ekstraklasy może wziąć udział każdy. Rozgrywki są przeznaczone zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów. Ekstraklasa Games należy do ekskluzywnego grona turniejów na licencji FIFA 20 Official League Qualifier. Oznacza to, że najlepsi gracze rywalizują w turnieju także o punkty do rankingu FIFA 20 Global Series i możliwość walki o awans na Mistrzostwa Świata FIFA eWorld Cup. W tym sezonie wydawca gry – EA Sports – przyznał rozgrywkom Ekstraklasa Games większą liczbę punktów rankingowych niż rok temu.

Popularność esportu w Polsce rośnie

Ekstraklasa Games i esport
Shutterstock

Organizatorzy pierwszą edycję Ekstraklasa Games uznali za sukces, co potwierdzać mają liczby. W pierwszym sezonie zarejestrowało się ponad 17 tys. graczy. Transmisje w Polsat Games w trakcie pięciu dni rozgrywek śledziło 430 tys. widzów, a wszystkie transmisje online miały łącznie 1,3 mln wyświetleń. W całym sezonie strona Ekstraklasa Games zanotowała 860 tys. wyświetleń. W tym roku ma być jeszcze lepiej!

Zasady Ekstraklasa Games 2020

Turniej będzie się składał z rundy zimowej, rundy wiosennej oraz rundy finałowej. W tej ostatniej wezmą udział najlepsi gracze z całego sezonu. Zarówno runda zimowa, jak i wiosenna będą zaczynały się od kwalifikacji online (oddzielne dla każdego klubu Ekstraklasy na obu konsolach) i zostaną zakończone finałami, w których udział wezmą zwycięzcy klubowych turniejów kwalifikacyjnych. Podczas finałów każdej z rund kluby Ekstraklasy będą reprezentowane przez jednego gracza na konsoli Sony Play Station 4 oraz jednego na konsoli Xbox One. W zależności od miejsca zajętego przez każdy z klubów Ekstraklasy podczas finałów rundy zimowej i rundy wiosennej, kluby otrzymają punkty do klasyfikacji generalnej. Najlepsze 8 klubów na obu konsolach w klasyfikacji generalnej po rozegraniu finałów obu rund, będą premiowane awansem do rundy finałowej, którą będzie transmitowała telewizja Polsat Games.

Pogoń Szczecin najlepsza w grę FIFA

Przypomnijmy, że zwycięzcą Ekstraklasa Games 2019 została drużyna Pogoni Szczecin. W wielkim finale Portowcy pokonali Legię Warszawa 3:2 (1:1 na PlayStation 4 i 2:1 na Xbox One). W półfinałach zagrały ze sobą drużyny Legii Warszawa z Piastem Gliwice oraz Pogoni Szczecin z Zagłębiem Lubin. Zwycięzcy otrzymali 20 tys. złotych, a pula nagród dla pierwszej trójki wyniosła 35 tys. zł. Esportowi gracze rywalizowali nie tylko o nagrody finansowe, medale i puchary, ale też o punkty do globalnego rankingu FIFA 19 Global Series.

Dodaj komentarz