Dlaczego symulanci powinni być surowo karani? - Blog Piłkarski - Po Meczu

Dlaczego symulanci powinni być surowo karani?

606
0
Share:

 

 

Symulanci, nurkowie, pieprzeni oszuści inaczej nie umiem ich nazwać bo po prostu inaczej się nie da. Zmora współczesnej Piłki Nożnej, praktycznie w każdym meczu mamy doczynienia z piłkarskimi aktorami i to coraz lepszymi, niestety. Niektórzy powinni zamienić boisko na teatr bo grają tak jak by skończyli jakąś dobrą Szkołe Aktorską.

Jeszcze dziesięć lat temu piłkarz mógł być ciągnięty za koszulkę czy faulowany przez kilka metrów, a mimo to biegł do przodu, walczył, nie myślał o tym żeby się zatrzymać i to było niesamowite ta nieustępliwość. A dziś? Wystarczy że zostanie lekko pociągnięty czy coś w tym stylu i od razu się zatrzymuje, albo pada na murawę tak jakby został potrącony.

Wydaję się że odpowiedzialność za wszystko ponoszą sędziowie, którzy notorycznie nabierają się na tego typu zagrania. Później dyktują niesprawiedliwe rzuty karne albo nawet usuwają faulujących zawodników z boiska.Najgorsze jest to że symulują nawet piłkarze po których kompletnie tego bym się nie spodziewał. Zawodnicy uchodzący za boiskowych twardzieli. Możliwe jest tez to że menadżerowie obierają tego typu taktyki na mecz i każą kłaść się swoim zawodnikom w każdej nadążającej się sytuacji.

Na szczęście sędziowie uczą się na błędach, swoich i nie tylko. Wiedzą którzy piłkarze mają skłonności do nurkowania i temu typu podobnych akcji. W konsekwencji jeśli ktoś jest naprawdę faulowany i sędzia to puszcza, zawodnicy są sami sobie winni.

Najlepszym rozwiązaniem na tego typu aktorów będzie usuwanie ich z boiska czy nakładanie kar po meczu, wtedy odechcę im się udawać i jeśli będą chcieli zanurkować polecą na Malediwy żeby to zrobić.

Podobno Piłka Nożna to sport dla prawdziwych mężczyzn, ale ostatnimi czasy można odnieść inne wrażenie. Strach pomyśleć co będzie w kolejnych latach bo jak na razie zmierzamy w złym kierunku i staje się to coraz popularniejsze.

Share:
Close