Euro 2024. Potencjalna grupa Polaków: tabela, wyniki i terminarz

Reprezentacja Polski poznała swoich rywali w Euro 2024. Losowanie grup spowodowało, że o awans będzie trudno. Analizujemy tabelę, wyniki i harmonogram meczów Euro 2024. Kto stanie na drodze Biało-Czerwonych do sukcesu? Znamy już grupy EURO 2024!

Kto zagra w polskiej grupie?

Reprezentacja Polski w Euro 2024 znajdzie się w grupie, w której dojdzie do rywalizacji z czołowymi drużynami europejskimi. Zespoły, z którymi Polska zmierzy się na mistrzostwach Europy, to Francja, Holandia oraz Austria.

Każde z tych spotkań Euro 2024, które zostaną rozegrane w różnych miastach, będzie miało kluczowe znaczenie dla ostatecznej tabeli grupy D i będzie krokiem w kierunku awansu do kolejnej fazy turnieju.

W drodze do finału baraży Euro 2024 reprezentacja Polski przeszła przez eliminacje, w których bezpośredni awans nie został wywalczony na boisku. Jednak dzięki determinacji i umiejętnościom, polscy piłkarze zapewnili sobie miejsce w finale baraży, a ostatecznie zakwalifikowali się do głównego turnieju.

Mecz Polski z takimi drużynami jak Francja, Holandia czy Austria z pewnością dostarczy kibicom wielu emocji. Mistrzostwa Europy są areną, na której najlepsze drużyny mają szansę na wykazanie się i zdobycie prestiżowego tytułu.

Dla reprezentacji Polski każdy mecz w tej grupie jest szansą na pokazanie swojej wartości na arenie międzynarodowej. Gospodarzem finału mistrzostw Europy będą Niemcy, z meczami rozgrywanymi na tak znanych stadionach, jak Allianz Arena czy Stadion Olimpijski w Berlinie.

Udział w takim turnieju to nie tylko sportowe wyzwanie, ale także okazja dla federacji do zdobycia znaczących premii finansowych za awans i udział w turnieju. Podczas eliminacji Polska znalazła się w grupie E eliminacji. Ważne jest podkreślenie, że każdy zdobyty punkt przybliżał drużynę do marca, gdzie Polska reprezentacja grała w półfinale baraży, a potem dotarła do finału baraży. Wiedząc, z kim zagra Polska w barażach do mistrzostw Europy liczyliśmy na dobry występ biało-czerwonych, a ci nie zawiedli.

Dlatego każdy mecz eliminacji, każde spotkanie w Lidze Narodów, ma ogromne znaczenie dla reprezentacji Polski i jej kibiców.

Podczas EURO 2024 zmagania z takimi drużynami jak Francja, Holandia czy Austria z pewnością dostarczą kibicom wielu niezapomnianych wrażeń i emocji.

Euro 2024 z kim gra polska: tabela

  • Polska
  • Francja
  • Holandia
  • Austria

Reprezentacja Polski: terminarz na EURO 2024

  • 16 czerwca 2024: Polska-Holandia
  • 21 czerwca 2024: Polska-Austria
  • 25 czerwca 2024: Francja-Polska

Czy grupa D to grupa śmierci?

Grupa D, w której znajduje się reprezentacja Polski, Francja, Holandia i Austria, jest już określana mianem “grupy śmierci” na piłkarskich mistrzostwach Europy Euro 2024. Pozycje tych drużyn w najnowszym notowaniu rankingu FIFA wskazują na niezwykle wysoki poziom rywalizacji.

Francja, zajmująca drugie miejsce, Holandia na siódmym, Austria na 25., a Polska na 28. pozycji, tworzą grupę o średniej rankingu na poziomie 15,5, co czyni ją najmocniejszą w tegorocznych mistrzostwach Europy i jedną z najsilniejszych w historii turniejów o mistrzostwo Europy.

Przed nami pierwszy mecz. Polska z takimi potęgami jak Francja i Holandia będzie prawdziwym testem dla polskich piłkarzy. Terminarz meczów w grupie D zapowiada się emocjonująco, z rozpoczęciem od spotkania z Holandią w Hamburgu, przez mecz z Austrią w Berlinie, aż po finałową konfrontację z Francją w Dortmundzie.

Biorąc pod uwagę chęć bezpośredniego awansu do fazy pucharowej, każdy z tych meczów staje się jeszcze bardziej znaczący. Losowanie grup Euro pokazało, że droga do półfinału baraży i finale baraży na mistrzostwach Europy będzie wyjątkowo trudna.

Z każdej grupy do 1/8 finału awansują dwie najlepsze drużyny oraz cztery z najlepszymi wynikami spośród tych na trzecich miejscach, co oznacza, że każdy punkt zdobyty przez Polskę w grupie D będzie na wagę złota.

Historia występów reprezentacji Polski na mistrzostwach Europy, zwłaszcza pamiętny ćwierćfinał w 2016 roku, pokazuje, że polscy piłkarze mają potencjał, by sprawić niespodziankę nawet w tak mocnej grupie.

Na mistrzostwach Europy w Niemczech nasza kadra wystąpi po raz piąty z rzędu, co świadczy o stabilności i doświadczeniu, jakie reprezentacja Polski zdobyła w ciągu ostatnich lat. Czy grupa D jest więc “grupą śmierci”?

Biorąc pod uwagę siłę drużyn i ich pozycje w rankingu FIFA, trudno o lepsze określenie. Mistrzostwa Europy będą prawdziwym sprawdzianem dla polskich piłkarzy, a mecze w grupie D zapewnią kibicom wiele emocji. Reprezentacje będą chciały pokazać się w Niemczech z dobrej strony, a turniej to okazja na wspaniałą przygodę. Nieudane eliminacje EURO spowodowało sporo nerwów. Po marcowych barażach Polska znalazła się w finale mistrzostw Europy, jednak przed Polskę czeka trudny sprawdzian.

W tej grupie każdy detal może decydować o awansie, a polscy piłkarze będą musieli wykorzystać każdą okazję, by pokazać się z najlepszej strony na arenie międzynarodowej. Zakłady bukmacherskie na Polskę na Euro 2024 są dostępne u różnych operatorów, którzy legalnie działają w naszym kraju.

Grupy mistrzostw Europy 2024

Grupa A: Niemcy, Szkocja, Węgry, Szwajcaria,

Grupa B: Hiszpania, Chorwacja, Włochy, Albania,

Grupa C: Słowenia, Dania, Serbia, Anglia,

Grupa D: Polska, Holandia, Austria, Francja,

Grupa E: Belgia, Słowacja, Rumunia, Ukraina,

Grupa F: Turcja, Gruzja, Portugalia, Czechy.