Dlaczego Sędzia Piłkarski nie jest tak dobry jak być powinien?

Dlaczego Sędzia Piłkarski nie jest tak dobry jak być powinien?

801
0
Share:

 

Oglądając niektóre mecze niejednokrotnie można odnieść wrażenie, że niektórzy sędziowie powinni wrócić do szkoły i powtórzyć jeszcze raz wszystkie przepisy. Moim zdaniem powinni robić to przed każdym meczem.

 

Kontrowersyjne decyzje, nie raz wypaczające wyniki spotkań, ważnych spotkań! Faule których nie było i podyktowane w związku z tym rzuty karne. Nabieranie się na symulowanie. Czerwone kartki, odwracające losy meczu. Uleganie presji menadżerów, kibiców czy samej rangi spotkania.

Czasem aż dziw bierze że niektórzy sędziowie, sędziują w najwyższych ligach. Ich umiejętności i wiedza jest po prostu śmieszna.

 

Ale żeby nie było sędzia piłkarski i jakikolwiek inny  ma cholernie trudne zadanie. W ciągu kilku sekund musi ocenić sytuację i to czy był faul, zagranie ręką, ofsajd czy nie. Ale to go nie usprawiedliwia, ma do pomocy sędziów liniowych, którzy niestety czasami podejmują bardzo głupie decyzje. Technologię Goal-Line, która zapobiega bramką ‚duchom’. W kolejnych latach technologia coraz bardziej będzie wkraczać w Świat Futbolu. Weryfikacje Video też mogły by usprawnić pracę sędziów.

 

Sędzia Piłkarski powinien być obojętny, niby oczywiste ale nie zawsze. Zaraz na samym początku spotkania pokazać kto rządzi na boisku. Ustawić nie jako spotkanie, pokazać co wolno, a czego nie. Być konsekwentnym, nie ulegać presji. Mieć w dupie to czy ktoś jest gwiazdą, ponieważ sędziowie często traktują najlepszych zawodników łagodniej.  Patrzeć na  wszystkich równo.

 

Jeśli sędzia jest niewidoczny prawdopodobnie rozegrał świetne spotkanie, albo co najmniej dobre.

 

Najgorzej jest jeśli to sędziowie są głównymi aktorami i to oni wygrywają albo przegrywają mecze.

 

 

 

 

Share:
Close