Złota Piłka 2014 - Jedenastka roku to jakiś żart? - Blog Piłkarski - Po Meczu

Złota Piłka 2014 – Jedenastka roku to jakiś żart?

651
0
Share:

 

Oglądając Finałową Galę Złotej Piłki w Zurychu cholernie irytujące było przedłużanie przez organizatorów całego wydarzenia. Wszyscy oglądaliśmy to tylko z jednego powodu. Kto dostanie Złotą Piłkę?

Wygrał oczywiście Ronaldo, inaczej być nie mogło. Tylko Niemcy mają żal i pretensje do Świata, że nie wygrał Neuer, ale to ich zdanie. Niech się cieszą że Joachim Loew został wybrany najlepszym trenerem mijającego roku. Aczkolwiek moim faworytem był Diego Simeone, który z Atletico zrobił niesamowitą drużynę. Zdolną do konkurowania z najlepszymi i o najwyższe cele. Na tę chwilę jedna z najlepszych ekip w Europie.

To co było najbardziej żenujące to wybór najlepszej jedenastki 2014 roku:

Manuel Neuer (Niemcy/Bayern) – Philipp Lahm (Niemcy/Bayern), David Luiz (Brazylia/PSG), Thiago Silva(Brazylia/PSG), Sergio Ramos (Hiszpania/Real Madryt) – Andres Iniesta (Hiszpania/Barcelona), Toni Kroos(Niemcy/Real Madryt), Angel di Maria (Argentyna/Manchester United) – Lionel Messi(Argentyna/Barcelona), Cristiano Ronaldo (Portugalia/Real Madryt), Arjen Robben (Holandia/Bayern)

Widząc w tym zestawieniu Davida Luiza, zastanawiam się Jak? Ktoś chyba pomylił się przy głosowaniu. Chelsea sprzedając tego zawodnika do PSG zrobiła najlepszy interes jaki mogła zrobić. Luiz jest obrońcą co najwyżej dobrym. Bez problemu mogę wymienić 10 lepszych zawodników od niego na tej pozycji. David Luiz jest bardzo niepewnym obrońcą, często gubiącym krycie i zbyt bardzo lubi zapędzać się do przodu. Dobrze wiemy jak skończył się półfinał Mistrzostw Świata 2014 z Niemcami. Był bym mniej zaskoczony gdyby w jego miejscu pojawił się Jerome Boateng, który bardziej zasługiwał na to wyróżnienie czy nawet Diego Godin z Atletico Madryt. Obecność Thiago Slivy też może trochę zaskakiwać, ale on w przeciwieństwie do Luiza jest świetnym obrońcą.

Miejmy nadzieję że ich wspólna gra w PSG zaowocuje poprawą gry Luiza. Moim zdaniem David Luiz znalazł się w tej jedenastce ze względu na organizację MŚ w Brazylii i całej otoczce związanej z nim w mediach i popularności na serwisach społecznościowych.

Obecności Andresa Iniesty w tej jedenastce nie jestem w stanie wyjaśnić i zrozumieć. Hiszpan to genialny piłkarz, temu nie można zaprzeczyć, ale w 2014 roku był jeden lepszy i chyba obecnie najlepszy środkowy pomocnik na Świecie. Mowa tu o Luce Modriciu.

Najważniejszy obok Ronaldo piłkarz w Realu Madryt. Każdy szkoleniowiec chciałby mieć go w swoim składzie. Świetny w obronie i jeszcze lepszy w ofensywie. Kompletnie nie rozumiem tego dlaczego został pominięty. Ale chyba przy tym wyborze bardziej decydowała popularność niż osiągnięte wyniki.

Wyróżnienie Arjena Robbena też mnie trochę dziwi. Bo jeśli w jedenastce znalazł się David Luiz to na tej samej podstawie co on mógł znaleźć się w niej Neymar, który spisał się bardzo dobrze na MŚ.

Wątpliwe mogą być kompetencje osób, które głosowały bo podobno są to osoby które znają się na Piłce, chyba że o czymś nie wiemy..

 

 

Share:
Close