TOP 10 Najbogatszych Młodych Piłkarzy na Świecie 1/2 - Blog Piłkarski - Po Meczu

TOP 10 Najbogatszych Młodych Piłkarzy na Świecie 1/2

Share:

Top 10 Najbogatszych Młodych Piłkarzy na Świecie

 

1. Paul Pogba – $68.6 Milionów Dolarów

Numerem jeden na liście najbogatszych młodych piłkarzy jest 22-letni Francuz Paul Pogba, uważany za jednego z najbardziej kreatywnych i utalentowanych piłkarzy młodego pokolenia. Laureat wielu nagród i wyróżnień, a to dopiero początek jego kariery. Sir Alex Ferguson musi pluć sobie w brodę, bo wypuścił ze swoich rąk prawdziwą gwiazdę i żeby teraz go pozyskać trzeba słono zapłacić, mówi się nawet o 100 milionach euro. Od momentu przyjścia do Juventusu w 2012 roku, za sprawą świetnej gry, Pogbe pragną zakontraktować najlepsze kluby na świecie, a cena samego zawodnika rośnie z każdym meczem. Nie ma się więc co dziwić, że młody Francuz tyle zarabia, a będzie zarabiać jeszcze więcej.

 

2. Mario Gotze – $54.9 Milionów Dolarów

Puchar Świata nie mógł ułożyć się lepiej dla Mario Gotze, nie tylko go zdobył w raz z reprezentacją Niemiec, ale strzelił zwycięskiego gola w dogrywce finałowego meczu przeciwko Argentynie. Bycie Mistrzem Świata jeszcze bardziej umacnia jego pozycje supergwiazdy. Przed samymi Mistrzostwami był uważany za niezwykle utalentowanego piłkarza. Z uwagi na to, że ma dopiero 23 lata, ma wszystkie zadatki na to by być jednym z najlepszych piłkarzy na świecie.

 

3. Neymar $50 Milionów Dolarów

W przyszłości możliwe, że będzie najlepszym piłkarzem na świecie. Ma zaledwie 23-lata, a już jest kapitanem reprezentacji Brazylii, w której rozegrał 62 mecze i strzelił 43 bramki, wynik z kosmosu. Był gwiazdą zanim trafił do Barcelony. Wraz z Messim i Suarezem tworzą zabójczy tercet, a on sam nie jest bardzo ważnym ogniwem. Nie ma wątpliwości, że niedługo będzie jednym z najbogatszych piłkarzy na świecie.

 

4. James Rodriugez $39.2 Milionów Dolarów

Gwiazda Mistrzostw Świata 2014, w których zdobył Złotego buta. Świetna gra na mundialu i piękne bramki, otworzyły mu drzwi do najlepszych klubów na świecie. Przed Mistrzostwami występował w Porto i Monaco, gdzie już wtedy zwracał na siebie uwagę. Ostatecznie został zakontraktowany przez Real Madryt za kwotę ponad 100 milionów dolarów, co czyni go najdroższym Kolumbijskim piłkarzem w historii. Przyszłość Realu Madryt.

 

5. David Alaba $30. Milionów Dolarów

David Alaba to niesamowicie wszechstronny piłkarz. Grał jako pomocnik, skrzydłowy a obecnie jako lewy obrońca. Na każdej z tych pozycji wypada znakomicie, i widać, że nie sprawia mu to absolutnie różnicy gdzie gra. Jest najmłodszym i jednocześnie rekordzistą reprezentacji Austrii, który debiutując w 2009 roku miał zaledwie 17 lat. Obecnie Alaba jest rozchwytywany przez najbogatsze kluby na świecie.

 

 

Top 10 Najbogatszych Młodych Piłkarzy na Świecie część 2

 

 

 

Share:
Close