Szokujący ranking najbardziej wartościowych piłkarzy?

Szokujący ranking najbardziej wartościowych piłkarzy?

919
0
Share:

Który z kolei to już ranking, w którego czołówce brakuje Lewandowskiego? Jest ich kilka i to bardzo istotnych. Nie jest inaczej w raporcie CIES (Międzynarodowe Centrum Studiów Sportowych), które przeprowadziło analizę najbardziej wartościowych piłkarzy na świecie. Zaskoczenia? Kilka:

 

Wartość piłkarzy jest oceniana na podstawie statystyk, wyników klubów i reprezentacji, w których grają oraz  poziomu rozgrywek, cech; m.in. wiek, pozycja na boisku, długość kontraktu etc. Tym bardziej dziwi mnie miejsce Lewandowskiego! Jest różnica między Bundesligą a Ekstraklasą.

Najbardziej wartościowym piłkarzem na świecie jest Neymar wyceniany na 246.8 miliona Euro. Drugi na liście jest jego kumpel z klubu Messi, którego wyceniono aż o 75 mln mniej. Trzeci jest najdroższy piłkarz na świecie — Pogba 155.3 mln euro. Nie wart połowy tej ceny.

Zabawne jest to, że wartość Lewego wzrosła zaledwie o milion z poprzednim rokiem. Obecnie Polak jest wyceniany na 70.4  mln euro i zajmuje 27 miejsce. Rok temu był 16. Najważniejszym elementem, na podstawie którego, wyceniano piłkarzy wydaje się być wiek. Ale taki Suarez jest 5; a jest rok starszy od Lewego, ale gra w Barcelonie.

A wyniki plebiscytu Złota Piłka? Coraz bardziej przypominają ranking popularności. Lewy był dopiero 16.

komentarz Lewego:


Dele Ali, Harry Kane są młodzi z dużym potencjałem, ale żeby być dwa razy droższymi od Lewandowskiego? No kurwa. Ten ranking przeczy sam sobie. Bez sensu. Le cabaret.  Albo jeszcze taki Paulo Dybala, którego media kreują na drugiego Messiego. Drugi Pogba.

Na 77 miejscu znalazł się Piotr Zieliński, którego wyceniono na 42.5 mln euro. 28 milionów mniej niż Lewy. Może France Football nie spodobała się krytyka Lewandowskiego? I nawet jeśli wygrałby wszystko z Bayernem i był kluczowym piłkarzem reprezentacji, to nic nie zmieni. Bo nie jest tak popularny, jak czołówka.

Jest to bardzo frustrujące, bo kapitan naszej reprezentacji jest  jednym z najlepszych napastników na świecie.

Najdrożsi piłkarze świata wg CIES 

Link do całego rankingu: football-observatory

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share:
Close