Ranking najbogatszych klubów piłkarskich - Blog Piłkarski - Po Meczu

Ranking najbogatszych klubów piłkarskich

800
0
Share:
Ranking Najbogatszych Klubów Piłkarskich

 

 

W świecie Europejskiej Piłki Nożnej najbogatsze kluby dominują nad resztą, ale to Premier League zdominowało ranking, tylko szkoda, że nie przedkłada się to na wyniki w Europejskich Pucharach. Deloitte niedawno wydało swój roczny raport na temat pieniędzy w sporcie i pokazuje, że BPL bije inne ligi na głowę. To nie tylko Manchester United i Liverpool, które zarabiają najwięcej w Anglii. Aż Czternaście z 30 najbogatszych klubów na świecie (na podstawie 2013/14 przychodów) jest z UK.

 

W pierwszej 30 jest 5 klubów z Włoch, 4 z Niemiec. 3 z Hiszpanii. 2 z Francji. Pozostałe dwie ekipy są z Turcji i Portugalii.

 

Ranking najbogatszych klubów piłkarskich Top 30:

 

 1. Real Madrid (Spain)

 2. Manchester United (England)

 3. Bayern Munich (Germany)

 4. Barcelona (Spain)

 5. PSG (France)

 6. Manchester City (England)

 7. Chelsea (England)

 8. Arsenal (England)

 9. Liverpool (England)

 10. Juventus (Italy)

 11. Borussia Dortmund (Germany)
 12. AC Milan (Italy)
 13. Tottenham (England)
 14. Schalke (Germany)
 15. Atletico Madrid (Spain)
 16. Napoli (Italy)
 17. Inter Milan (Italy)
 18. Galatasaray (Turkey)
 19. Newcastle United (England)
 20. Everton (England)
 21. West Ham (England)
 22. Aston Villa (England)
 23. Marseille (France)
 24. Roma (Italy)
 25. Southampton (England)
 26. Benfica (Portugal)
 27. Sunderland (England)
 28. Hamburger SV (Germany)
 29. Swansea City (England)
 30. Stoke City (England)

 

 

Choć każda duża liga w Europie ma megaklub lub dwa. Żadna inna liga nie ma takich pieniędzy z telewizji co BPL. Liczba klubów z Anglii w porównaniu do poprzedniej edycji wzrosła z 8 do 14. Wszystkie 20 klubów obecnej Premier League jest teraz w TOP 40. Dzięki sprawiedliwemu podziałowi wpływów z telewizji. Większość klubów z PL wypada lepiej w porównaniu do innych Europejskich Lig.

 

Premier League podzieliła ponad 2 mld dolarów przychodów w 2013/14 z TV. Przychody w prawdzie nie są podzielona równo między wszystkie 20 zespołów (jak w sportach amerykańskich), ale jest bardziej równo, niż w Hiszpanii, gdzie Barcelona i Real Madryt dostają cztery razy więcej pieniędzy od reszty.
Przerażające dla reszty Europy może być to, że Premier League spróbuje renegocjować kontrakty z telewizji po zakończeniu sezonu  – które powinny zwiększyć przychody.

 

Już teraz połowa z najbogatszych klubów to zespoły z Premier League. Przewiduje się że ta liczba znacząco wzrośnie w nadchodzących latach. Z sezonu na sezon Liga Angielska cieszy się coraz większą popularnością. Uważam, że nie ma lepiej rozwijającej się ligi na świecie i to pod każdym możliwym względem.

 

 

Share:
Close