Niewiarygodne co Cristiano Ronaldo robi w tym sezonie La Liga

Niewiarygodne co Cristiano Ronaldo robi w tym sezonie La Liga

527
0
Share:
Cristiano Ronaldo i Benzema

Gdzie się podział Cristiano Ronaldo? Pyta kibic. Debata, która od kilku tygodni jest głównym tematem piłkarskich ekspertów. Szybka analiza. 
Oczekiwania

Ronaldo ustawił sobie poprzeczkę tak wysoko, że każdy spadek formy równa się z końcem kariery. Miał słabsze okresy. Skreślano go już kilka razy, ale on udowadniał, że jesteśmy w błędzie.

Bije rekordy z każdym wybiegnięciem na boisko. Przez kilka lat ustanawiał te najlepsze. Teraz przyszedł czas na te gorsze. Jego średnia goli na mecz w lidze — robiła wrażenie, ale w tym sezonie diametralnie spadła. Kibica interesuje teraz. 

Motywacja

W Realu osiągnął szczyt. Wygrał wszystko. Obronił Ligę Mistrzów. Jest najlepszym strzelcem w historii Królewskich. A on i tak chce więcej. Pytanie, czy chce kontynuować, to w koszulce Realu, bo coraz częściej mówi się o jego odejściu. Sam piłkarz podobno nie czuje wsparcia klubu i szatni.

Statystyki

Jest jednym z dwóch piłkarzy w La Liga, który na swoim koncie ma ZERO przechwytów. Niby nic. Ale ten drugi nie gra w lidze. Chociaż w tym aspekcie Portugalczyk mógłby pomóc drużynie.

Jeden gol i dwie asysty. Brak bramek boli najbardziej. Stracił swoją szybkość. Co było widać w pojedynku z Juanfranem, a on nie należy do sprinterów. Miał trochę bliżej, ale ..

Czasu nikt nie oszuka, nawet taka maszyna jak CR7.

Juanfran vs Ronaldo:

 

Na pocieszenie; idzie mu znacznie lepiej w Lidze Mistrzów. Ale nie tego chcą kibice, bo Barcelona ucieka. 

Real Madryt

Na usprawiedliwienie Ronaldo można powiedzieć, że nie tylko on zawodzi. Bo cała drużyna gra piach. Ale to wierzchołek góry.

  • Słaba ławka rezerwowych.
  • Transfery — Morata w poprzednim sezonie strzelił 15 bramek w lidze. Teraz strzela w Chelsea. James Rodríguez bardzo dobrze radzi sobie w Bayernie i z meczu na mecz się rozkręca.
  • BBC nie istnieje — Benzema ma problem z oddaniem celnego strzału. Więc gdzie tu strzelanie bramek z takim napastnikiem. Bale jest ze szkła. A Ronaldo w dołku.
  • Bramkarz — z całym szacunkiem do Navasa; Real potrzebuje kogoś lepszego.
  • Zidane nie ryzykuje — ma zmienników, ale cholera wie; czemu na nich nie stawia.
  • Szczęście odwróciło się od Realu Madryt.

Pisałem już o tym wcześniej. Królewscy mieli dużo szczęścia w ostatnich dwóch sezonach. Gole strzelane w końcówkach. Pomyłki sędziów. Teraz to Los Blancos muszą mówić o dużym pechu, bo kilka jedenastek im się należało. Zidane wprowadził świetną atmosferę do drużyny i to, co osiągnął, to nie przypadek. Pytanie, czy Real się podniesie, a Ronaldo się przełamie.

Embed from Getty Images

 

System VAR na ratunek Realowi?

Share:
Close