Mourinho: Mata Może Zostać

Mourinho: Mata Może Zostać

721
0
Share:

Mata w odwrocie. Ogłaszając Mourinho menadżerem Manchesteru United w wątpliwość popadła przyszłość Juana Maty. 
Jak dobrze wiadomo, Panowie pracowali ze sobą w Chelsea. Ale nie trwało to długo. Mou nie widział go w swoim zestawieniu; bardziej odpowiadał mu Willian i Oscar, którzy harują w defensywie; to wymóg u Mourinho. A Mata nie za bardzo, to lubił. Sprzedał go Czerwonym Diabłom w zimowym okienku transferowym; za £37 mil. Rozstali się w nie najlepszych stosunkach. I za bardzo za sobą nie przepadają.

Dlatego wielu sugerowało, że Hiszpan pożegna się z Old Trafford. Łączono go już nawet z Valencią i Evertonem.

A transfer Henrikha Mkhitaryana z Burussi Dortmund za którego zapłacono £30 mil. Dodatkowo komplikuje jego przyszłość w Teatrze Marzeń. Ale.

Portugalczyk widzi miejsce dla Maty, jednak nie oznacza, to tego, że będzie grać regularnie. Będzie grał w Lidze Europy. Z tego co pamiętam podobnie mówił w Chelsea, a co innego miało miejsce. 

Pytanie, czy piłkarzowi pokroju Maty to odpowiada? Chyba Nie. Matador to playmaker z najwyższej półki, który chce grać.  Jeśli sytuacja będzie naprawdę zła; będziemy świadkami powtórki.

Fani chcą go zatrzymać, ale jeśli United będzie grało dobrze bez niego; Hiszpan odejdzie, za co nie można go obwiniać.

Jak do tej pory Mata strzelił w barwach United 26 goli w 104 meczach. Nowy sezon to dla niego wielkie wyzwanie, bo przyjdzie mu konkurować z Mkhitaryanem, Martialem, Rooneyem i Depayem o miejsce w składzie. A okienko transferowe jeszcze długo będzie otwarte. Więc kto wie. Na razie zostaje i walczy. 

Share:
Close