Oni mogą skończyć dominację Messiego i Ronaldo w Ballon d’Or - Blog Piłkarski - Po Meczu

Oni mogą skończyć dominację Messiego i Ronaldo w Ballon d’Or

736
0
Share:
Ballon d’Or

Od 2008 roku Ballon d’Or skacze między dwoma piłkarzami. Messi 5 Złotych Piłek, Ronaldo 4 i wiele wskazuje na to, że będzie miał ich 5. Walka, jaką toczą obaj piłkarze już dawno wyszła poza boisko. By stać się indywidualną bitwą w biciu rekordów.
Obaj piłkarze się starzeją i coraz trudniej będzie im utrzymać poziom, do którego nas przyzwyczaili. Za swoimi plecami (jeszcze) mają kilku piłkarzy, którzy ustawiają się w kolejce po Złotą Piłkę.

Oni  mogą zdobyć Ballon d’Or

 

5. Eden Hazard

Drużyna: Chelsea & Belgia

Wiek: 26

Embed from Getty Images

Oczekiwania względem Belga są wysokie. Po zdobyciu tytułu z Chelsea w 2015 był wymieniany w gronie najlepszych piłkarzy świata. Ale w kolejnym sezonie zawiódł, on i Chelsea zajęli 10 miejsce na koniec sezonu. Hazard grał piach i był jednym z najsłabszych piłkarzy w sezonie 2015/16.

Ostatni sezon to powrót Hazarda, który w formie gra na poziomie Messiego. W następnych sezonach może być faworytem do nagrody.

4. Antoine Griezmann

Drużyna: Atletico Madrid & Francja

Wiek: 26

Embed from Getty Images

3 najlepszy piłkarz poprzedniego sezonu. Niesamowity rok pod względem indywidualnym, jak i klubowym. Niestety przegrał dwa finały w 2016 roku: Ligi Mistrzów i EURO 2016. W jego gablocie brakuje trofeów. Piłkarz z jego umiejętnościami może potrzebować zmiany klubu na lepszy, żeby być nr 1 na świecie.

3. Paulo Dybala

Drużyna: Juventus & Argentyna

Wiek: 23

Embed from Getty Images

Dołączył do Juve w 2015 roku. Od tamtego momentu swoją grą dał znać o sobie Europie. Jeden z najbardziej utalentowanych młodych piłkarzy na świecie. Swoim stylem gry często porównywany do swojego rodaka Messiego. Złota Piłka jest w jego zasięgu.

2. Kylian Mbappé

Drużyna: PSG & Francja

Wiek: 18

Embed from Getty Images

Najmłodszy piłkarz nominowany do Złotej Piłki: 18 lat i 9 miesięcy. Jeden z najdroższych piłkarzy na świecie po transferze do PSG. Mistrz Ligue 1 z Monaco, w którym odgrywał kluczową rolę. Ma dopiero 18 lat, a gra z niesamowitą dojrzałością jak na swój wiek. Może jeszcze nie gra na najwyższym poziomie, ale jest jeszcze młody.

1. Neymar

Neymar: PSG & Brazylia

Age: 25

Embed from Getty Images

Najdroższy piłkarz w historii po transferze do PSG. Główny kandydat, jeśli chodzi o zrzucenie Messiego i Ronaldo z piedestału. 3 najlepszy piłkarz FIFA Ballon d’Or w 2015. Kluczowy piłkarz Barcelony; w 2015, kiedy swoją grą pomógł zdobyć potrójną koronę. Kwesta czasu aż pobije rekord Pele w reprezentacji. Brazylijczyka można nie lubić, ale nie można odmówić mu talentu. Przyszedł do PSG, żeby być najlepszym. W Barcelonie był w cieniu Messiego, w Paryżu jego gwiazda lśni najjaśniej.

 

Share:
Close