Liga Mistrzów: PSG wykopało Barce. Skromna Benfica. Skróty.

Liga Mistrzów: PSG wykopało Barce. Skromna Benfica. Skróty

817
0
Share:
Liga Mistrzów UEFA

Liga Mistrzów długo kazała na siebie czekać. Wróciła i to w jakim stylu. Czy pożegnaliśmy się już z jednym z faworytów? Został rewanż, ale z taką przewagą będzie ciężko nawet walczyć o honor. W drugim meczu Benfica pokonała nieskuteczną Borussie. 

Benfica 1-0 Dortmund

Nuda i bezsilność; tak wyglądała pierwsza połowa. Na szczęście zaraz na początku drugiej bramkę strzeliła Benfica i to zmusiło Borussie do ataku. Niestety bezskutecznie. Okazji było wiele. Nie udało się im to nawet w 58 minucie: karnego nie wykorzystał Aubameyang, po czym zaraz został zmieniony. Zaliczył bardzo słaby występ. Obrona Orłów była nie do pokonania tego dnia. Jeden strzał i gol. Czasem tyle wystarczy.

Faworytem pozostaje Borussia. Rewanż u siebie dodatkowo ich motywuje. I może Aubameyang wystrzeli.

Skrót:

Paris Saint Germain 4-0 Barcelona

Takiego wyniku się nie spodziewałem. Barca dostała po dupie. Ale w końcu przyszło zmierzyć się im z drużyną w formie. I na wierzch wypłynęły wszystkie problemy. Messi niewidoczny; pierwszy raz w tym sezonie nie dotknął piłki w polu karnym przeciwnika. Suarez i Neymar też znikli. Tak jak i obrona Barcy, która ma coraz większe kłopoty. Wypunktowani. kontakty z piłka Messiego w meczu z PSG

Prezenty urodzinowe zrobili sobie Di Maria i Cavani. Zresztą cała drużyna zagrała jak na urodzinach i zrobiła to genialnie. A to, co wyprawiał Rabiot w odbiorze i rozegraniu — mistrzostwo. Krychowiak nie ma szans na pierwszy skład przy takiej dyspozycji środkowych pomocników. Niech się bierze do roboty albo zacznie szukać klubu.

Niemożliwe jest odrobienie 4 bramek przez Barcę w rewanżu. Przypomina się dwumecz z Bayernem w 2013. Paryżanie mają prostą drogę do awansu. A rewanż zapowiada się emocjonująco. Trochę szkoda by było jakby Barca odpadła na tym etapie, ale to początek jakichś zmian. Bo ile można.

Skrót:

Dzisiaj może być nawet jeszcze lepiej: Bayern – Arsenal i Real Madryt – Napoli

Jakieś propozycje?

Share:
Close