Liga Angielska - najtrudniejsza liga na Świecie - Blog Piłkarski - Po Meczu

Liga Angielska – najtrudniejsza liga na Świecie

830
0
Share:
Premier League

Premier League jest na pewno najtrudniejszą ligą na świecie, co do tego nie mam wątpliwości. Jest bardzo wyrównana, co czyni ją atrakcyjniejszą dla kibica. Emocje w każdym meczu nawet w tych z dołu tabeli. Słabsze zespoły nie pękają, grając przeciwko silniejszym, dlatego każdy może wygrać z każdym. Praktycznie w każdej kolejce jakieś hitowe starcia.

W Hiszpanii jest olbrzymia przepaś między czołówką, a resztą drużyn, świadczyć może o tym, chociażby fakt, że aż 23 różne zespoły były mistrzami BPL, a w La Liga tylko 9 drużyn. Dodatkowo sprawia to, że historia Angielskiej Piłki Nożnej jest niesamowicie interesująca. System Ligowy Piłki Nożnej w Anglii stanowi 24 poziomy to tylko odzwierciedla popularność tej dyscypliny na Wyspach.

Liczy się widowisko. Nigdzie nie ma lepszego niż w Premier League; nie ujmując niczego Gran Derbi. Ligę Angielską cenię za tempo gry, nieprzewidywalność, twardą grę, zaangażowanie piłkarzy i walkę do samego końca, która jest po prostu wymagana. Niesamowita aura, którą tworzą kibice; dodaje tylko smaczku tym rozgrywką, wystarczy obejrzeć film Hooligansżeby choć trochę przybliżyć sobie to jak ważna jest Piłka Nożna w Anglii i jak bardzo fani są oddani swoim klubom.

Sędziowie pozwalają na więcej, stąd też przyjęło się, że PL jest ligą fizyczną. Dlatego piłkarze przychodzący z innych lig często muszą spędzać dodatkowe godziny na siłowni i ogólnie przyzwyczaić się do ostrej gry zwłaszcza w obronie. W Lidze Angielskiej nie ma przerw! Jedyna liga, która w okresie świąteczno-noworocznym w tak krótkim czasie ma do rozegrania tak wiele meczów. Jest to jedna z wizytówek tej Ligii.

  • Ważną kwestią są zrównoważone prawa transmisyjne, które dają duże dochody każdemu zespołowi i dodatkowo napędzają Premier League.

Faktem jest to, że aktualnie na ten moment w Primera Division grają najlepsze kluby świata. W Europejskich Pucharach przeważa ilość zespołów z Hiszpanii, ale spojrzeć kilka lat wstecz i standardem były trzy zespoły z Anglii w Półfinale Ligi Mistrzów. Real wtedy nie potrafił przejść 1/8, a Barcelona przegrywała w bezpośrednim starciu z którymś z zespołów.

Share:
Close