Jak legalnie obstawiać mecze piłki nożnej i nie łamać prawa? - Blog Piłkarski - Po Meczu

Jak legalnie obstawiać mecze piłki nożnej i nie łamać prawa?

413
0
Share:
Legalny Bukmacher

Zakłady bukmacherskie niezmiennie od kilku lat cieszą się popularnością. Szczególnie obstawianie meczów piłki nożnej. Obecnie polskie prawo skutecznie odstrasza graczy i zagraniczne firmy oferujące obstawianie meczów bez polskiej koncesji hazardowej . Dzięki nowej ustawie istnieją legalni bukmacherzy, o czym poniżej.

Legalnie czy nielegalnie?

Obstawianie meczów piłki nożnej to dobry sposób na dodatkowy zarobek. Dla niektórych to główne źródło dochodów. Czytałem kiedyś o dwóch braciach z Anglii, którzy zarobili około 800.000 tyś. funtów na zakładach. Może o nich napiszę, bo mieli kilka porad odnośnie do tego, jak grać. Ale jesteśmy w Polsce. I taki zarobek jest mało prawdopodobny. Zawodowi gracze nie mają lekko w Polsce. Po pierwsze muszą płacić podatek.

Czy wiedziałeś, że 12% podatku od twojego zakładu jest pobierane niezależnie od jego wyniku? Pewnie nie. A powyżej wygranej 2280 złotych dochodzi kolejny podatek wynoszący 10%. Wszyscy musimy płacić podatki. Jest to dla mnie zrozumiałe, ale wolałbym płacić, jeśli wygram i żeby ten podatek był jeden, a nie dochodził następny. Kolejnym minusem są wysokie marże i niskie kursy u legalnych bukmacherów.

I tu nasuwa się pytanie, czy opłaca się grać legalnie? Porównując zyski u legalnego i nielegalnego bukmachera gołym okiem widać, że grając nielegalnie zarobimy więcej. ale czy warto ryzykować?

Nielegalne zakłady – konsekwencje

Strony nielegalnych bukmacherów są blokowane na terenie Polski. Zanim obstawisz, sprawdź czy bukmacher działa legalnie. bet365 jeden z najstarszych i najlepszych bukmacherów jest nielegalny w Polsce. Informuje o tym na swojej stronie na podstawie lokalizacji. Ze skorzystania z ich usług grożą wysokie kary pieniężne. Ewentualna wygrana jest zabierana i zostaje nałożona odpowiednia grzywna. Czy warto ryzykować? Raczej nie, jeśli robimy to na terytorium Polski.

Na rynku istnieje kilku legalnych bukmacherów. Jeśli bukmacher prowadzi swoją działalność w internecie, to taka strona musi znajdować się pod adresem, kończącym się polską domeną „.pl”.

Graj legalnie i BEZPIECZNIE

U legalnego bukmachera Twoje pieniądze są bezpieczne. To dla mnie jest najważniejsze. Tych nielegalnych bukmacherów (bet-at-home, William Hill czy Bet365) nie kontroluje polskie prawo. Jeśli nielegalny bukmacher nie wypłaci Ci za wygraną, nie możesz mu nic zrobić. Straszenie sądem też za wiele nie zdziała.

O legalnych bukmacherach i ich pozycjach w rankingu możecie przeczytać na tym serwisie www.legalsport.pl/legalni-bukmacherzy/legalni-bukmacherzy-w-polsce-lista/lista-legalnych-bukmacherow/, a listę nielegalnych bukmacherów w Polsce możecie sobie aktualizować na stronie Ministerstwa Finansów pod tym adresem: hazard.mf.gov.pl/

Polskie prawo chce przede wszystkim chronić swoich obywateli i ich pieniądze. My grając legalnie wspieramy sport w Polsce. Zakłady bukmacherskie STS są oficjalnym partnerem Reprezentacji Polski. Fortuna z kolei sponsoruje Legie Warszawa, GKS Katowice czy I Polską Ligę.

Najważniejsze, żeby bukmacher posiadał licencję wydaną przed Ministerstwo Finansów. Musi płacić podatki. Tego nie robią firmy bukmacherskie z zagranicy tzn. nie opłacają podatków, tym samym pozbawiając państwo dodatkowego dochodu. Wszystkie transakcje odbywają się między polskimi rachunkami bankowymi. W przeciwieństwie do użytkowników nielegalnej konkurencji; użytkownicy mogą łatwo i skutecznie składać reklamacje.

 

Podsumowując, obstawianie w Polsce jest legalne i bezpieczne. W ciągu ostatnich lat rynek legalnych zakładów ustabilizował się i rozwinął. Zanim zaczniemy grać warto przeczytać regulamin zakładów, żeby nie mieć niemiłych niespodzianek. 

 

 

 

Share:
Close