Jedziemy do Rosji: Kilka faktów po Eliminacjach | Po Meczu

Jedziemy do Rosji: Kilka faktów po Eliminacjach

534
0
Share:
Eliminacje Mistrzostw Świata Rosja 2018

Eliminacje nie należały do nudnych; deklasacje, blamaże, afera alkoholowa, gole w pierwszych minutach, gole w ostatnich minutach. Kontuzje, karne, nieuznany gol. Było wszystko. A na deser truskawka na torcie!
Jedziemy do Rosji, to cieszy, ale ostatnie kilka spotkań reprezentacji Polski pokazuje, że mamy kilka problemów. Szczera analiza: 

Obrona

Ostatnie cztery spotkania eliminacji, zwłaszcza to z Danią pokazuje, że obronie daleko od tej na Euro. Wystarczy, że wypadnie ktoś z dwójki Glik, Pazdan i jesteśmy w dupie. Nie ma zmienników. Kamiński? Nawałka nie dał mu szansy.

Nawałka

Boki obrony wyglądają licho. Poza Piszczkiem. Na lewej obronie gra prawy obrońca. Obecnie obrona to nasza najsłabsza formacja. Stałe fragmenty gry wymagają poprawy, bo straciliśmy kilka niepotrzebnych bramek. 

Lewandowski

Czy jest jeszcze ktoś, kto na niego narzeka? Bez niego nie istniejemy. Ile ten gościu bierze na siebie to masakra. Tu nawet nie chodzi o bramki, które strzela dla reprezentacji (51). Lewy to skarb i oby kontuzje go ominęły.

Brak drugiego napastnika

Milik, cholera wie, w jakiej będzie formie. Na razie niech wraca do zdrowia. Teodorczyk to nie ten poziom. I widać, że nie rozumie się tak z Lewym, jak Milik.

Nie wiem, czy jest sens czekać na Milika, czy szukać kogoś innego, ale nasza gra wygląda inaczej z grą na dwóch napastników. Przynajmniej wtedy Lewy ma trochę luzu.

Pomoc

Dobrze, że Krycha znalazł sobie nowy klub, bo brakowało go w reprezentacji. Zieliński na rozegraniu imponuje i pomyśleć, że on będzie jeszcze lepszy! Czasem zdarzają mu się straty, ale za jakiś czas będzie klasowym pomocnikiem.

Grosik i Kuba na skrzydłach robią to, co do nich należy. Szkoda tylko, że Turbo wysiada około 60 minuty i gramy praktycznie bez lewej strony; w ataku i obronie. A Nawałka nie spieszy się ze zmianami, bo nie ma kim ich zmienić.

Nawałka

Za jego kadencji reprezentacja odnosi sukcesy. Bo tak trzeba nazwać awans do Mistrzostw Europy 2016 i dotarcie tam do ćwierćfinału. Awans z pierwszego miejsca na Mistrzostwa Świata w Rosji 2018. Jest pierwszym trenerem w historii naszej reprezentacji, który awansował na dwa turnieje mistrzowskie z rzędu! Gratulacje! Ale.. gra Polski to nie tylko jego zasługa:

  • Po pierwsze trafił na dobrą generacje piłkarzy.
  • Po drugie prawie cała jedenastka gra w dobrych klubach za granicą.
  • Ma w składzie najlepszą 9 na świecie.
  • Boniek za sterami PZPN – odwala kawał dobrej roboty

Niestety Nawałka popełnia błędy i to te same. Nie rotuje składem. Robi późne zmiany. Co odzwierciedla się przestojami w naszej grze, co było doskonale widać w meczu z Czarnogórą! Bije od niego profesjonalizm i ostatecznie najważniejszy jest awans, mieli słabsze i lepsze momenty, taki jest sport.

POLSKA!

Podsumowując

Apetyt rośnie w miarę jedzenia. I tu trzeba ostudzić zapędy kibiców. Chciałbym żebyśmy dotarli do półfinału MŚ w Rosji, albo przynajmniej powtórzyli wynik z Euro. Będziemy losowani z pierwszego koszyka. To daje nam dużą przewagę już na początku, bo z lepszymi drużynami nie będzie łatwo.

Mecze towarzyskie z Urugwajem (10 lis.) i Meksykiem (13 lis.) pokażą, w jakiej jesteśmy formie i jaką kadrą dysponuje Nawałka!

 

Powodzenia w Rosji!!

Share:
Close