Internetowe gry On-Line - Płacisz, albo zostajesz w tyle - Blog Piłkarski - Po Meczu

Internetowe gry On-Line – Płacisz, albo zostajesz w tyle

163
0
Share:

W internecie możemy natknąć się na dosyć nachalne reklamy wszelkiego rodzaju gier przeglądarkowych nie wymagających instalacji. Gry te polegają w znacznej większości na rejestracji i klikaniu co jakiś czas w przyciski na stronie obrazujące mechanikę gry.

Większość tych gier niestety nie jest ani ciekawa, ani przesadnie innowacyjna. Opierają się one na tym samym schemacie. Na początku ma być łatwo, żeby jak najszybciej gracz mógł naklikać jak najwięcej, potem coraz trudniej, żeby poświęcać grze coraz więcej czasu a wszystko to prowadzi do fazy ostatecznej czyli do takiego stopnia zaangażowania, które popchnie gracza do zakupu wirtualnej waluty, która da mu upragnioną przewagę nad innymi.

 

Zagłębiając się w temat okazuje się, że znajdziemy kilka firm, które lawinowo wypuszczają tego typu „gry”, które są wiernymi kopiami jednego schematu. Nieważne czy walczymy w kosmosie z innymi gwiezdnymi pilotami czy w magicznym świecie fantasy przyjdzie nam zmierzyć się z orkami i krasnoludami efekt ma być jeden, zakup wirtualnej waluty przez gracza.

 
Mnogość tematyk zapewnia dostęp do jak najszerszego grona graczy. Początkowa łatwość ma zapewnić graczy aktywnych. Przecież to tylko kilka kliknięć, które w niczym nie przeszkadzają i zajmują tylko chwilę. Zyskujemy za to możliwość obserwowania rozwoju naszej postaci czy też całego imperium, kontakt z innymi graczami, możliwość zakładania sojuszy i prowadzenia wojen. Niestety z czasem gra staje się coraz bardziej wymagająca, wymaga coraz więcej czasu i niestety poniesienia pewnego wkładu finansowego.
Walka o najwyższe miejsca i chwałę w wirtualnym świecie jest naprawdę zażarta.

 

 

Oczywiście w grach nic kupować nie musimy, możemy grać całkowicie za darmo co jest szumnie ogłaszane w bannerach reklamowych rozrzuconych po całym internecie. W praktyce oznacza to jednak, że nie będziemy w stanie osiągnąć najwyższych miejsc i stać się poważnymi przeciwnikami dla tych, którzy płacą.
Jednym słowem mamy tutaj niestety idealne odzwierciedlenie świata rzeczywistego, gdzie bogatsi są w stanie osiągnąć więcej. Najważniejsze jest tak jak zresztą w wielu dziedzinach życia aby umieć dostrzegać granicę.

 
Nie możemy dopuścić by gra z prostej i nie zabierającej wiele czasu rozrywki stała się ważną częścią naszego życia, której podporządkowujemy inne czynności i cały rytm dnia.

Share:
Close