Ilu jest takich Piłkarzy jak OSCAR? Od ''Wonderkid'' po

Ilu jest takich Piłkarzy jak OSCAR? Od ”Wonderkid” po

893
0
Share:

Brazylijczyk Oscar miał być drugim Zico. Wróżono mu wielką karierę w Europie. Przychodził jako gwiazda; Chelsea kupując go, czuła się, jakby wygrała Oscara. Niestety boisko i czas zweryfikowały jego umiejętności, zaangażowanie. Co dalej? Kolejny Brazylijczyk w drodze na wschód.

Oscarowy Debiut

Liga Mistrzów, mecz z Juve. Dwie bramki i ta druga, którą ośmieszył Pirlo i dał powód, żeby sądzić, że będzie wielkim piłkarzem. Niestety, to jedyna rzecz za którą może zostać zapamiętany.

Ile można?

Grał w kratkę, to mało powiedziane. Chelsea go przerosła. Zamiast grać, irytował. Każdy kolejny sezon dawał nadzieję, że w końcu się obudzi i będzie grał na miarę pokładanych w nim nadziei. Chuja. Za to fani z każdym kolejnym sezonem mieli nadzieję, że odejdzie. Ile można czekać?

Mourinho sprzedał Mate do United, bo wolał Oscara jaką swoją 10. Fakt Brazylijczyk lepiej bronił, ale na co to, komu jak więcej siedział na ławie. A jak grał, raził niewidocznością.

Szybki transfer z Internacionalu (Brazylia). The Blues wygrali ten wyścig; 25 mln  funtów, przy tym ile za Oscara dostaną teraz, około 60 mln funtów. To jak wygrana na loterii. Abramowicz zaciera ręce, bo to nie pierwszy piłkarz na, którym zarobił.
Transfer

/twitter

60 milionów funtów za średniaka? Można pomyśleć, że kogoś pojebało. Ale nie, Chinese Super League od kilku okienek, kupuje niewypały z Europy. Przejdzie do Shanghai SIPG w którym już są:

  • Trener André Villas-Boas, który pozostawił po sobie średnie wspomnienia. Oczekiwałem po nim więcej. Ale może wróci do wielkiego futbolu.
  • Kolega z reprezentacji HULK – najdroższy i najlepiej zarabiający piłkarz na Dalekim Wschodzie (nieaktualne).
  • W Chińskiej Lidze będzie czuł się jak w domu, bo roi się tam od Brazylijczyków.

Zarobki i Rekord

Tego można było się spodziewać. Oscar pobił rekord transferowy Chinese Super League , mówi się o sumie 60 milionów funtów. O kurwa, lekki szok. Tygodniowo ma zarabiać około 400 tyś. Tak, dokładnie tyle. Pojebało. W ogóle mu się nie dziwię, że przeszedł. Tylko zastanawiam się dlaczego nie przeszedł latem. Byłby kilka milionów do przodu.

W 10 najlepiej opłacanych piłkarzy na świecie, aż 5 gra w Chinach. To nie żart. A pierwsze miejsce okupuje Carlos Tevez – najlepiej zarabiający piłkarz na świecie.

Tevez inkasuje 660 tyś. funtów tygodniowo. Miesięcznie prawie 3 mln funtów. Coś czuję, że do Chin ustawi się kolejka chętnych.

Mówi się o tym, że jeśli Rooney z United zdecyduje się na transfer. Będzie zarabiać 700 tyś. funtów tygodniowo.

 

zaChiny

Nadzieja dla tych, którym się nie chce zapierdalać w topowych klubach w Europie. Łatwa kasa. Zyski obustronne, bo kluby z Chin kupują, jak głupie nie patrząc na ceny, ale na nazwiska. Piłka Nożna w Chinach jest na fali wznoszącej, a sławni piłkarze mają zapełnić stadiony i portfele.

Po kilku piłkarzach oczekiwałem wiele  np. Hulk, czy też Alex Teixeira. Teraz  trudno oczekiwać czegokolwiek. Kariera piłkarza nie trwa wiecznie. A jeśli istnieje możliwość zarabiania 300 tyś. euro tygodniowo za kopanie piłki, będę szczery, kto by się nie zgodził..

Podsumowując, piłkarzy pokroju Oscara jest pełno. Chińska Liga będzie podnosić swój poziom. Nie tylko wydatków, ale i sportowy. Zimowe okienko transferowe jeszcze dobrze nie ruszyło, a już biją rekordy. Robi się ciekawie. Teraz się zastanawiam, kto bardziej psuje rynek transferowy. Miliony za Pogbe, czy za Oscara?

 

Share:
Close