Ile Zarabia Neymar? - Blog Piłkarski - Po Meczu

Ile Zarabia Neymar?

3088
1
Share:

Neymar Jr. Cudowne dziecko Brazylijskiej Piłki. Niedługo najlepszy piłkarz na świecie. Nie, nie jestem jego fanem. Widzę co potrafi. I co już osiągnął. Każdy, kto wahał się go kupić, pewnie do dziś tego żałuje. Szczególnie jak strzela im bramki.

Ile Zarabia Neymar?

Brazylijczykiem już od najmłodszych lat interesowało, obserwowało wiele europejskich klubów; nie wszystkie było na niego stać. A rodzice Neymara, zwłaszcza ojciec. Byli wybredni; wiedzieli, że syn jest wart więcej. A gdzie indziej mógłby zarobić więcej niż w Europie? Była opcja, żeby został w Santosie, gdzie był już gwiazdą. W momencie, kiedy usłyszał o nim świat, cała Brazylia żyła nowym Pele.

Tak. Liga Brazylijska to nie Liga Mistrzów, ale ładnie nimi miotał. Dlatego wiele osób uważało, że Neymar nie poradzi sobie w Europie i ten, kto go kupi, wyrzuci pieniądze w błoto. Dziś nikt w to nie wątpi.

W 2010 roku (miał 18lat); Real Madryt wraz z Chelsea zostali spławieni przez piłkarza, który podpisał nowy, 5letni kontrakt z Santosem. Oferowali wówczas około 45 milionów Euro. Za mało.

W 2011 roku Santos wygrał Copa Libertadores, a Neymar zgarnął nagrodę Puskása.

2012 Neymar drugi raz z rzędu został wybrany najlepszym piłkarzem Ameryki Południowej.

Już wtedy mówiło się o tym, że przejdzie do Barcelony.

Transfer do Barcelony

Rok później, 24 Maja 2013 Neymar ogłosił, że dołączy do Barcelony.

3 czerwca 2013 ogłoszono, że Neymar podpisał kontrakt z Barceloną do 2018 roku. Oficjalnie  zapłacono za niego 57,1 mln Euro, a klauzula wynosiła 190 mln Euro.

Po przejściu testów medycznych (lekarz zasugerował, przybranie na wadzę), podpisał 5letni kontrakt wart 119 mln dolarów.

Jego prezentacje na Camp Nou oglądało 56,500 tys. fanów; żaden Brazylijczyk nie może pochwalić się takim wynikiem.

Po dochodzeniu okazało się, że Barca zapłaciła w rzeczywistości 86,2 mln euro. Z czego 40 mln wzięli jego rodzice (ojciec). Niezły deal.

Transfer do PSG

3 sierpnia 2017 podpisał pięcioletni kontrakt z francuskim klubem Paris Saint-Germain. Brazylijczyk kosztował 222 mln euro co sprawia, że stał się najdroższym piłkarzem w historii futbolu

Zarobki Neymara

Neymar zarabia miesięcznie w stolicy Francji ponad 3 mln euro, co w skali roku daje mu blisko 37 mln euro. To oczywiście podstawa jego kontraktu, w której ujęte nie zostały żadne premie.

Brazylijczyk otrzymuje od klubu dziennie 102,3 tys. euro. Na godzinę daje to ponad 4,2 tys. euro, na minutę – ponad 71 euro, a na sekundę – 1,18 euro. 

25-latek w 2016 roku zarobi na kontraktach w klubach aż 54 mln euro. Gdy dodamy do tego jego umowy ze sponsorami oraz premie – suma łatwo przekroczy 100 mln.

To tylko połowa z jego zarobków. 

Brazylijczyk zgarnia dodatkowo 16 mln euro rocznie (ponad 65,5 mln złoty); umowy ze sponsorami m.in. Nike, PokerStars, Beats By Dre, Konami i L’Oreal; jest tego sporo.

Łącznie wychodzi mu około 30 mln dolarów rocznie (około 120 milionów złotych). Kosi kasę. 

Jak można się domyślić zarobki Neymara są coraz większe.

Prawdopodobnie kiedy, to czytasz on podpisuje jakąś umowę wartą kilka milionów. Jest jednym z najbogatszych piłkarzy na świecie. W ciągu kilku następnych lat szacuje się, że będzie najlepiej zarabiającym sportowcem.

Wartość Neymara

Neymar jest wyceniany na 100 mln funtów, ale żeby go pozyskać PSG musiało zapłacić 222 miliony euro!

Rynkowa wartość Neymara wynosi około 150 mln dolarów.

Share:
Close