Grzegorz Krychowiak powinien zimą zmienić klub

Grzegorz Krychowiak powinien zimą zmienić klub

Share:

Krychowiak musi odejść z PSG? Cieszyłem się z tego transferu. Kolejny Polak w wielkim klubie. Ale rzeczywistość okazała się inna. Krycha w zespole PSG nie jest nawet zmiennikiem. Gra ogony. Gdzie się podział Krychowiak z poprzedniego sezonu i czym jest to spowodowane?

 

Sevilla vs. PSG

W Sevilli pasował do stylu gry drużyny. Miał za zadanie odebrać piłkę i podać do najbliższego partnera. Jego rola była istotna i idealnie wykorzystywała jego umiejętności. Mistrz destrukcji.  

W PSG stawiają na utrzymywanie się przy piłce. Finezje w środku pola. Trójka ŚP to bardzo kreatywni zawodnicy. Matuidi świetny w obronie i ataku. Verratti, który rządzi i dzieli w pomocy. Nawet 34-letni Thiago Motta jest wyżej w hierarchii. Tu jest nadzieja dla Krychowiaka, bo Włoch odejdzie latem. Ale czy warto tak długo czekać? Nie. Jest jeszcze Rabiot, który doskonale rozumie filozofie gry Paryżan i gra coraz lepiej.

Krycha przegrywa rywalizację z każdym z nich. Gra tylko wtedy gdy ktoś jest kontuzjowany. Nie liczyłbym na poprawę sytuacji.  Unai Emery doskonale zna wartość Polaka ze współpracy w Sevilli. Mimo tego na niego nie stawia.

Obecna forma

Nie ma gry —  nie ma formy. Wypadł z rytmu meczowego. Spowolniał. Nie widać tej zaciętości. Długo się zastanawia nad podaniem. Nie takiego piłkarza pamiętam z La Liga. Słabo to wygląda. I jeśli zostanie w Paryżu, to się nie zmieni.

Reprezentacja

Dla dobra kadry i samego siebie niech zacznie szukać sobie nowego klubu. Potrzebujemy go w formie. Widać gołym okiem brak gry. Jest cholernie ważną postacią w zespole Adama Nawałki. Polska gra z kontry. A jego przechwyty, to ułatwiają.

Nie ma go kim zastąpić. Bo nawet bez formy będzie grał. W grupie eliminacyjnej do MŚ mamy niewygodnych przeciwników. I nie raz będzie trzeba się bronić.

Krychowiak Transfer: Arsenal, Inter i nic

Przed transferem do PSG był w kręgu zainteresowań Kanonierów. Tam pasowałby idealnie, ale teraz mają go w dupie. I nie pozostaje mu nic innego, jak zmniejszyć wymagania i poszukać klubu, w którym będzie grał REGULARNIE. Nawet na wypożyczeniu.

Podsumowanie

26-latek ma przed sobą ciężki okres i tylko regularne występy są w stanie odmienić jego sytuacje. We Francji może czuje się dobrze, ale co z tego, jak grzeje ławę.

 

Share:
Close