Gdzie są sezonowcy Borussi?

Gdzie są sezonowcy Borussi ?

741
0
Share:

 

Sezonowcy, zmora każdego klubu, albo raczej tych którzy wspierają swój klub już kilka lat. Najczęściej zaczynają kibicować danej drużynie w momencie kiedy ta wygrywa i jest na fali.

 

Kim jest Sezonowiec?

 

Najczęściej są to małolaci, którzy zaczynają kibicować tylko dlatego,  że kolega zaczął i on też chce wspierać najlepszą obecnie drużynę. Ale to dotyczy nie tylko tych młodszych, niestety.  Sezonowiec potrafi kibicować kilku klubom w ciągu roku. Jeśli jakiś klub gra dobrze od razu staje się jego ulubionym i kibicował im od zawsze w jego mniemaniu. Najśmieszniejsze jest to, że wie o tym klubie wszystko, mimo że kibicuje mu dwa tygodnie. Po jednym nieudanym meczu swojej ulubionej drużyny najchętniej sprzedał by pół składu, a trenera wyjebał z miejsca. Bo przecież on doskonale wie co jest dobre dla jego ukochanego klubu. A jeśli klub przeżywa dłuższy kryzys to znak, że trzeba go zmienić. Najwięcej sezonowców jest w FC Barcelonie, Realu Madryt, Manchesterze City i United oraz Borussi Dortmund chociaż tutaj jest ich coraz mniej.

 

Prawdziwy kibic może tylko czekać, aż ta fala przejdzie. Oczywiście są tacy którzy przychodzą i zostają mimo tego że klubowi idzie źle.

 

Tak było z Borussią Dortmund, dwa Mistrzostwa Niemiec, Puchar Niemiec, Superpuchar Niemiec, a do tego wisienka na torcie Finał Ligi Mistrzów w 2013 roku. Oczywiście to boom sezonowców nie obyło by się gdyby w BVB nie występowali Polacy: Robert Lewandowski, Kuba Błaszczykowski i Łukasz Piszczek. ‚Polska Borussia‚ bo grało w niej aż trzech reprezentantów Polski, chyba że był ktoś jeszcze. Raj dla sezonowców klub grał dobrze i wygrywał. Ale niestety kolejny sezon nie był już, aż tak udany. Nie wspominając o obecnym sezonie 2014/15, który jest po prostu beznadziejny jeśli chodzi o Ligę. I sama gra zespołu jest nudna co dla sezonowca jest niedopuszczalne.

 

Gdzie są teraz sezonowcy Borussi? 

 

Najzwyczajniej pouciekali i nigdy nie kibicowali Borussi. Garstkę sezonowców zabrał ze sobą Lewy odchodząc do Bayernu. Obecnie na topie jest Real Madryt więc tam się przenieśli i jest ich tam teraz najwięcej.

Niestety jedyne co można z nimi zrobić to ich zignorować, albo czekać, aż ich ulubiona drużyna zacznie przegrywać i sami odejdą zapominając o poprzednim klubie.

 

 

Share:
Close