Gabriel Jesus: Czy Oczaruje Europe?

Gabriel Jesus: Czy Oczaruje Europe?

730
0
Share:

Gabriel Jesus to kolejny brazylijski diament. Po którego ustawiła się kolejka chętnych z Barcą i Realem na czele. Ale czy tego już nie było? Ja mam lekkie Déjà vu. 

Kim w ogóle jest Gabriel Jesus? 19-letni Brazylijczyk urodzony w São Paulo. Gra na pozycji napastnika, ale bez problemu może grać na skrzydle. Obecnie gra w Palmeiras, w którym robi furorę.

Włoskie media okrzyknęły go drugim El Fenomeno. Poważna sprawa. A Europa zachwyca się nowym, lepszym Neymarem. Podobno od dekady Brazylia nie miała tak utalentowanego piłkarza. Przyznam, że robi wrażenie:

Europa, to inny poziom. Nawet Neymar miał ciężko. Ale teraz  to już inna historia, bo jest jedym z najlepszych piłkarzy na świecie. A Barca zrobiła świetny deal.

Wartości rynkowa

Gabriel wyceniany jest na  10,00 mln €. Oficjalnie. 

Ale znając realia i, to, jak media napompują, wypromują jego osobę. A to agenci z Brazylii robią doskonale. A głupie pismaki z Europy podchwytują. Jego cena wzrośnie 5-krotnie.

Tak jak w przypadku Neymara, bo cholera wie ile faktycznie kosztował. I w tym przypadku może być podobnie.

Gdzie zagra?

Gabriel Jesus deklaruje chęć pozostania w swoim obecnym klubie, Palmeiras, w Brazylii. I nie interesuje go gra w Europie. Ktoś już tak mówił.

Jeśli chodzi o transfer. Zostanie w ojczyźnie jeszcze z rok. Jego gwiazda jeszcze bardziej urośnie i wtedy ruszy do Europy. No i jego cena wywinduje w górę.

Słyszy się, że jest po słowie z Barcą. Ktoś z Bayernu pytał Ze Roberto (tak on jeszcze gra w piłkę), jaki jest poza boiskiem. A Real, Perez nie odpuści. Zrobił to z Neymarem; na bank żałuje. Teraz nie popuści.

Ale

Oby nie skończył jak Keirrison, Kerlon, Edu, Adailton, Teixeira, Dudu i wiele innych turbogwiazdek. Którzy mieli podbić Europę, a tułają się po świecie.

Gabriel będzie reprezentować Brazylię na Igrzyskach w Rio. Zobaczymy, co pokaże i czy zrobi, to czego nie potrafi Neymar. Przywróci blask Canarinhos.

 

Share:
Close