FIFA 17: Co Nowego? Zwiastuny

FIFA 17: Co Nowego? Zwiastuny

1043
0
Share:

Fifa 17 prezentuje szereg zmian; tak jak z każdą kolejną odsłoną. A jak to wygląda w praktyce, każdy wie. Niektóre rozwiązania pokazują, że twórcy gry nie śpią. Wszystko okaże się w pierwszym meczu. Tymczasem jest kilka rzeczy, które są nowe:

Silnik

Najważniejsza i najbardziej odczuwalna zmiana. Pierwsza FIFA, którą będzie napędzał silnik Frostbite. Ten sam silnik będzie w Battlefield 1. Wcześniej został wykorzystany w Dragon Age: Inkwizycja, Battlefield 4 czy Need for Speed Rivals.  Na razie nie wiadomo czego można się spodziewać, ale jest inaczej. Ma być realistycznie. Oczekiwania są wysokie. Oby EA im sprostało, tworząc coś, co przypomina grę w piłkę.

System Aktywnej Inteligencji

Fifa i inteligencja? Brzmi zabawnie, ale piłkarze mają myśleć:

Nowe Techniki Ofensywne

Szybki kontratak; mocne wybicie piłki przez bramkarza i gol. Niskie strzały czy też uderzanie piłki głową z kozłem. I precyzyjniejsze podania; zobaczymy. 

Menadżerowie pokrzykujący z ławki

Studio zapowiedziało, że zobaczymy przy linii 20 trenerów z Premier League. Twarze, sylwetki, machanie rękami etc. Jeśli pomysł wypali, będzie ich więcej. Gra ma wyglądać jak w TV.

Marco Reus na okładce

Gwiazdor BVB wygrał głosowanie, pokonując Hazarda, Martiala i Rodrigeza. Był to pierwszy przypadek, kiedy EA pozwoliło wybrać graczom twarz Fifa 17.  Pokonać takie nazwiska. Szacun. 

Nowy Tryb Gry – Droga do sławy

Droga do sławy to nowy tryb w grze FIFA 17, który wykorzystuje silnik Frostbite, aby pozwolić Ci pozostawić swój ślad tak na boisku, jak i poza nim jako Alex Hunter, wschodząca gwiazda Premier League. 

Wygląda interesująco, ale chyba nie ogranicza się tylko do jednego gracza?

Wybijanie Autów i Stałe Fragmenty Gry

Podczas wykonywania autów gracz będzie miał możliwość przesuwania się piłkarzem po linii, markowanie rzutu. Fajne rozwiązanie, wzięte z boiska.

Stałe fragmenty gry uległy zmianie. Mamy mieć większą kontrolę nad ich wykonaniem. Wygląda to zajebiście:

Fifa 17 będzie lepiej?

Teoretycznie z każdą kolejną odsłoną powinno być lepiej. Ale ten, kto gra wie, że jest dużo do poprawy. A lepsza grafika, jasne, że cieszy oko, ale nie o to tu chodzi.

Chodzi o przyjemność z gry. A nie wkurwianie się, co chwila na głupie błędy, które nie mają miejsca w rzeczywistości. Salta i głupie bramki czy zachowania bramkarzy, które mijają się z logiką. To wizytówka FIFY.

Podania to temat na osobny artykuł. W 17-nastce ma być lepiej.

FIFA 17 prezentuje się naprawdę dobrze; tak jak to na zwiastunach bywa. Dużo ciekawych rozwiązań. Gra coraz bardziej przypomina tą realną. Cała oprawa meczów niesie niesamowity klimat i te drobne smaczki, zagrywki.

 

FIFA 17 Premiera gry:

na Xbox One, PS4, komputery PC, Xbox 360 oraz PS3

27 września 2016 ( światowa data premiery )

29 września 2016 ( data wydania w Polsce )

Tu kupisz:

Najlepsza Gra  Piłkarska na Świecie?

 

Share:
Close