8 powodów dlaczego Messi jest lepszy od C. Ronaldo - Blog Piłkarski - Po Meczu

8 powodów dlaczego Messi jest lepszy od C. Ronaldo

Share:

 

 

 

Odwiecznie pytanie, na które bardzo ciężko odpowiedzieć, Kto jest lepszy, Messi czy Ronaldo? Fani jednego i drugiego wstawią się za swoim ulubieńcem. Osobiście uważam, że powinniśmy być wdzięczni za to, że przyszło nam oglądać tych — dwóch niesamowitych piłkarzy w tym samym czasie. Jest jednak kilka rzeczy, w których Messi jest lepszy od Ronaldo, a to niektóre z nich:

 

 

1. Szybkość

Wprawdzie C. Ronaldo jest nieznacznie szybszy, ale to Messi wykonuje swoje akcje w zawrotnym tępię, niesamowicie wykorzystując swoje warunki fizyczne. Argentyńczyk najbardziej błyszczy podczas początkowego przyspieszenia, wystarczy mu niecałe 5 metrów, żeby osiągnąć maksymalną prędkość.

 

Szybkość biegu plus drybling, który wykonuje z niesamowitą łatwością, powoduje, że Messi jest prawdziwym utrapieniem dla obrońców.  Co udowadnia w każdym meczu.

 

Wzrost pozwala mu jeszcze lepiej wykorzystywać swoją szybkość, niestety kosztem fizyczności jak w przypadku Ronaldo.

 

 

2. Kreatywność

Messi w każdym meczu korzysta z niesamowitej wizji i innowacyjności. Nie ma wątpliwości, że Argentyńczyk jest bardziej kreatywny, niż Ronaldo.

Messi jest obecnie najlepszym rozgrywającym na świecie.

 

Widzi na boisku wszystko, jego wyobrażenie gry nadaje unikalną jakość w ataku Barcelony.

 

 

3. Podania i Kontrola piłki

Nie jako nakładają się z kreatywnością i liczba samych asyst to potwierdza. Nie zapominając o tym ile Messi tworzy sytuacji swoim kolegą.

 

Kontrola piłki:

 

 

4. Obrona

Największą słabością Ronaldo jest jego gra w obronie. Porównując statystyki popełnionych fauli i samych przechwytów, Messi jest trochę lepszy. Ronaldo popełnia dwa razy więcej fauli i ma mniej przechwytów w porównaniu do Argentyńczyka. Ale oby dwaj zawodnicy są odpowiedzialni za atak, więc można im to wybaczyć.

 

 

5. Więcej wyróżnień

Na przestrzeni ostatnich 7 lat Messi zdobył cztery Złote Piłki z rzędu i wiele innych nagród . Ronaldo ma trzy Złote Piłki. W swoim najlepszym sezonie(2012) Messi strzelił 91 bramek co jest wynikiem z kosmosu.

 

Na mundialu w Brazylii został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju. Patrząc na to, że Messi ma dopiero 27 lat, możemy się spodziewać pobicia kolejnych rekordów i kolejnych nagród.

 

 

6. Przywództwo i zespołowa gra.

Messi od 2011 roku jest kapitanem Argentyny, a w Barcelonie jest vice-kapitanem. Ronaldo jest kapitanem Portugalii od 2008 roku, ale był wielokrotnie krytykowany za to, że jest zbyt samolubny i nie ma takiego wpływu na swoich kolegów jak Messi.

 

W prawdzie Ronaldo zapewnił swojej reprezentacji udział na Mundialu, ale dobrze wiemy jak się skończyło to dla Portugalii, która nie wyszła z grupy. A Argentyna omal nie została Mistrzem Świata.

 

 

7. Dyscyplina

W sezonie 2012/13 Messi miał 2 żółte kartki, a w sezonie 2013/14, 3 . Ronaldo w sezonie 2012/13 otrzymał 16 żółtych kartek i jedną czerwoną. W następnym sezonie 10 żółtych i jedną czerwoną.

 

Utrzymywanie spokoju jest bardzo ważne w piłce nożnej i porównując tych dwóch zawodników, Messi ma wielką przewagę pod tym względem. Dodatkowo Messi w reprezentacji dostał tylko jedną czerwoną kartkę, a Ronaldo ma ich aż 8.

 

 

8. Skuteczność

Jedna z najbardziej istotnych statystyk podczas porównywania tych dwóch zawodników, to ich skuteczność.

 

W sezonie 2013/14 Ronaldo strzelił 3 gole więcej niż Messi, ale miał, aż o 56 strzałów więcej niż Messi.

 

Ronaldo miał 31 goli przy 216 strzałach, co daje skuteczność na poziomie 14.4 %.

 

Messi miał 28 goli przy 160 strzałach, co daje skuteczność na poziomie 17,5%

 

W prawdzie Ronaldo może być chwalony za generowaną ilość strzałów, ale to Messi strzela celniej i czyni go to bardziej niebezpiecznym przeciwnikiem.

 

 

Share:
Close