10 prostych kroków jak zostać piłkarzem - Blog Piłkarski - Po Meczu

10 prostych kroków jak zostać piłkarzem

663
0
Share:

Polska to kraj w którym bardzo zaniedbane jest szkolenie młodzieży. Wielu młodych zawodników nie ma możliwości trenowania na przyzwoitym poziomie. Ci z niższych lig mają najgorzej. Zazwyczaj kluby piłkarskie trenują młodzież tylko i wyłącznie z powodu seniorów. W Polsce jest przepis, że jeśli chcesz grać w lidze musisz mieć odpowiednią ilość drużyn młodzieżowych. Im wyższa liga, tym więcej zespołów młodzieżowych musisz posiadać. Oczywiście nie w każdym klubie to tak wygląda, są kluby w Polsce, które naprawdę mogą pochwalić się świetnym zapleczem, więc jeśli masz możliwość trenowania w porządnej szkółce to nie zmarnuj tej okazji! Jeżeli jesteś młodym zawodnikiem i marzysz o wielkiej karierze chciałbym przedstawić Ci kilka porad odnośnie Twojej przyszłości.

1. Nie ma jutra, jest dzisiaj

real

Musisz w końcu poprzestawiać trochę w swojej głowie i zacząć myśleć o tym co jest tu i teraz. Nie możesz odkładać treningu na jutro. Najważniejsza w Twojej głowie powinna być informacja o tym ile będziesz trenował i co będziesz robił na treningu. Eee, jak nie pójdę na jeden trening to nic się nie stanie. Stanie! Jeżeli odpuszczasz trening to tak jakbyś odpuszczał marzenia. Każda kolejna godzina wysiłku zbliża Cię do celu. Nie wolno Ci przekładać czegoś, co musisz zrobić dzisiaj.

2. Trenuj regularnie

trening

Ten punkt jest trochę powiązany z pierwszym. Nic Ci nie da 10 godzin aktywności fizycznej w ciągu jednego dnia, skoro przez kolejne pięć nie będziesz nic robił. Musisz przystosować organizm do naturalnych mechanizmów, które sprawią, że Twoje ciało same będzie prosiło o trening! Jeżeli Twój umysł zacznie współpracować z Twoim ciałem to wiedz, że dzieje się bardzo dobrze! Ćwicz regularnie!

3. Dieta

fot. www.krakowskiekorpo.pl

Mówi się, że dieta to prawie 70% sukcesu. I to jest całkowita racja! Zobacz jak będzie zachowywać się Twój organizm jeżeli przed treningiem najesz się hamburgerami, słodyczami lub tego typu jedzeniem. Następnego dnia porównaj to i zjedz przed wysiłkiem jakiś lekki, wartościowy posiłek. Jest różnica, co? Nie musisz od razu zacząć chodzić do dietetyka i prosić o porady. Wystarczy, że odstawisz fast foody, słodycze i napoje gazowane. Dołóż do swojej diety owoce i warzywa. Jedz o regularnych porach i pij dużo wody. „Śniadanie jak król, obiad jak ksiądz, a kolacje jak nędznik”. Pamiętaj też żeby jeść maksymalnie dwie godziny przed treningiem. Prawidłową dietą przystosujesz swoje ciało do większego wysiłku, a o to przecież chodzi!.

4. Ćwicz charakter

fot. www.fabrykasily.pl

Piłka nożna to nie jest gra dla mięczaków. Nie odpuszczaj i walcz o swoje. Ktoś założył Ci dziurę? Wyśmienicie, w kolejnej akcji Ty zrób z niego wiatrak. Dostałeś po nodze? Zabolało? Przy kolejnej sytuacji masz pełne prawo wjechać mu sankami. Jesteś prowokowany na meczu? To znak, że jesteś silny i ktoś próbuje Cię złamać, nie daj się wyprowadzić z równowagi i odwdzięcz się tym samym. Piłkarz bez charakteru jest jak żołnierz bez karabinu, nie zapominaj o tym i przy każdej możliwej okazji buduj swoje ego. Pamiętaj jednak o tym, że to co jest na boisku, zostaje na boisku. Po meczu czy też treningu podejdź do tego z kim zadarłeś i wyjaśnij sobie sytuację, jeżeli Ty zawiniłeś; nie bój się przeprosić. To będzie świadczyło o Twojej sile. Na boisku masz być lwem, który rządzi. Poza nim masz być przede wszystkim człowiekiem.

5. Trenuj tak jakby nie było jutra

fot. nike.com

Jeżeli jesteś młodym zawodnikiem nie szczędź sobie treningu. Twoje ciało powinno być przystosowane do 6 godzin treningu dziennie! Tak jest! I tyle powinieneś trenować! Dwie godziny treningu z drużyną to jest minimum, coś co jest świętością. Jednak te marne 90 minut treningu drużynowego nie zrobi z Ciebie zawodnika. Twoim nadrzędnym celem powinien być trening indywidualny. Boli? I bardzo dobrze. Dopiero kiedy zaczyna boleć, zaczyna się prawdziwy trening.

6. Nie zapominaj o technice

fot. permformance24.pl

Wielu młodych zawodników nie przykłada się do tego jakże ważnego aspektu. Chcą tylko kopać i biegać za piłką jak durnie. Ty nie możesz taki być! Musisz w każdej wolnej chwili bawić się piłką, w domu, w szkole, na podwórku. Kto Ci zabroni? Masz spać z piłką! Jeżeli ktoś zbudzi Cie o trzeciej w nocy i poda Ci piłkę to Ty masz ją przyjąć najlepiej jak potrafisz! Bez techniki ani rusz. I nieważne czy jesteś obrońcą, napastnikiem czy bramkarzem. Ty musisz cieszyć się piłką i sprawić, że ona nie będzie Ci przeszkadzała.

7. Używki to Twój wróg


fot. zdrowy-styl-zycia.ocom.pl

Alkohol, narkotyki i papierosy to najszybsza droga na dno. A Ty przecież chcesz iść w drugą stronę. Nie masz prawa po nie sięgać. Zaczyna się od jednego piwa, jednego papieroska, a kończy się na całotygodniowym imprezowaniu. Jeżeli marzysz o graniu w piłkę musisz zapomnieć o używkach, które krytycznie wpływają na Twój organizm, a co za tym idzie; nie będziesz miał siły dać z siebie maksa!

8. Otaczaj się ludźmi sukcesu

<fot. akados.pl

Im masz więcej znajomych głodnych triumfu tym lepiej! Tacy ludzie na pewno nie będą ciągnąć Cie na dno, a wręcz przeciwnie. Będą Cie motywować i pomagać Ci stać się najlepszym. Ci, którzy ciągną Cie do imprezowania to ludzie przegrani. Ich największym marzeniem jest napić się piwka. Chcesz taki być? Pewnie nie. Jeżeli masz obok się ludzi sukcesu to trzymaj się ich i nie puszczaj! Dzięki nim osiągniesz sukces!

9. Trenuj słabości

Nie możesz odpuszczać poszczególnych aspektów treningu. Jesteś słaby fizycznie? Pójdź na siłownie! Inni są szybsi od siebie? Idź i trenuj samobójki! Każda partia treningu jest istotnie ważna. Nie możesz sobie pozwolić na braki w poszczególnych umiejętnościach. Trenuj tyle, aż Twoja słabość stanie się Twoją mocną stroną! Jeżeli chcesz być najlepszy musisz być zawodnikiem kompletnym!

10. Uwierz w siebie!!!

E tam, ja już mam dwadzieścia lat, już mi się nie uda… O czym Ty mówisz?! Zawsze jest czas na osiągnięcie sukcesu. Puyol zaczął grać w piłkę dopiero w wieku 18 lat, a futbolówka odbijała się od niego jak od drewna. A co osiągnął? Jeden z najlepszych stoperów w historii. Nie zapominaj o tym, że im później zaczniesz tym więcej musisz czasu poświęcić żeby zniwelować różnice. Jeżeli ktoś Ci mówi, że Ci się nie uda, to bardzo dobrze! Będziesz miał powód do śmiechu, jeżeli za kilka lat pokażesz mu ile osiągnąłeś. Nie czekaj i zacznij działać! Jeżeli kończysz to czytać i masz zamiar teraz potrenować to wiedz, że idziesz na szczyt! Jeżeli kończysz czytać i nic z tym nie zrobisz to pamiętaj, że nic się osiągniesz. I będziesz winny sam w sobie! Każdy człowiek ma ten sam start i tę samą metę, tylko inny dystans do przebycia.

To tylko 10 prostych, a zarazem tak ciężkich kroków. Chcesz coś osiągnąć? Nie czekaj! Działaj! I pamiętaj żeby przede wszystkim robić to z pasji, a nie z przymusu.

Share:
Close